Поради батькам

Як батькам зрозуміти свою дитину

Розуміння дитини – одна з найголовніших навичок, яку повинні опанувати всі батьки. Розуміти дитину дуже важливо для її виховання в міру того, як вона росте й розвивається. Ви маєте усвідомлювати, що ваша дитина має унікальні риси характеру, які не змінюються упродовж усього життя.
Один зі способів зрозуміти дитину – спостерігати за нею, коли вона спить, їсть і грається. Постарайтеся визначити риси характеру, які в дитини виявляються постійно. Які заняття вона любить найбільше? Вона легко пристосовується до змін чи потребує часу, щоб звикнути до них? Відповіді на ці питання допоможуть вам зрозуміти характер дитини.
Приділяйте якомога більше часу спілкуванню з дитиною. Це дасть вам необхідну інформацію про неї. Якщо ваша дитина ще дуже маленька, про її думки й почуття більше промовлятимуть вираз обличчя і мова тіла, ніж слова. Ставте дитині запитання і заохочуйте її ділитися своїми почуттями. далі

Як виховати в дитині повагу до тих, хто її оточує

Одні з найбільших труднощів, з якими зіштовхуються сучасні батьки – це виховання поваги в дітей. Ви не зможете вирішити цю проблему, просто сказавши своїй дитині: «Поважай інших людей, це важливо». Щоб розвинути повагу в дитини, одних слів недостатньо. Коли ми поважаємо когось, це означає, що ми цінуємо його й добрі до нього. Коли ми цінуємо своїх друзів, ми люб'язні з ними. Коли ми цінуємо своїх сусідів, ми не розкидаємо сміття у дворі. Хоча іноді буває важко чітко визначити, що таке повага, потрібно навчити дітей поважати себе й тих, хто їх оточує.
Коли ви чекали народження дитини, імовірно, ви були дуже схвильовані. Ви читали книги та переглядали сайти про догляд за дітьми й годинами обговорювали, яке ім'я їй вибрати, які шпалери поклеїти в дитячій кімнаті. Коли дитина народилася, ви, швидше за все, так були зайняті доглядом за нею, що вам довгий час не спадало на думку прищеплювати їй такі цінності, як повага до свого оточення.
Деякі батьки не надають цьому значення до підліткового віку, коли дитина переживає бунтарський період. На жаль, зазвичай у цьому віці вже пізно вчити дитину поваги. Перш ніж настане складний період у її житті, подбайте про те, щоб вона зрозуміла цінність і важливість поваги до тих, хто оточує. далі

Як допомогти дитині вчитися ефективніше

Усім батькам добре відомо, що маленькі діти люблять усе нове. Покажіть дитині щось, чого вона не бачила раніше, - і дитина потягнеться до цього предмета, захоче до нього доторкнутися або взяти в рот. Так вона пізнає навколишній світ.
Але щоб зрозуміти, як влаштований світ, одного почуття новизни дитині недостатньо. Американські психологи в результаті недавнього дослідження встановили, що несподівана інформація, яка суперечить уявленням дитини про світ (зокрема, її поняттям про вагу, щільність предметів тощо) сприяє більш ефективному навчанню.
У дослідженні взяли участь 110 немовлят віком 11 місяців. Психологи спробували з'ясувати, як несподівані ситуації, які суперечать розумінню дітьми навколишнього світу, впливають на отримання ними нових знань. Дослідники припустили, що діти з народження мають певні знання про те, як влаштований світ. Наприклад, вони розуміють, що предмет твердий, виходячи з того, що крізь нього не проходять інші предмети, чи знають, що коли кинути предмет, він упаде, а не зависне в повітрі. далі

Немає коментарів:

Дописати коментар